WIECZORNICA DLA SENIORÓW

Dnia 16 stycznia 2014 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się miła impreza pod hasłem „ŚRODOWISKOWA WIECZORNICA SENIORA”, przygotowana z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli zaproszeni przez Dyrekcję Szkoły, grono nauczycielskie i uczniów ich babcie i dziadkowie, przedstawiciele władz lokalnych i dąbrowskich instytucji, dąbrowskiej parafii, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Zjawili się też niezawodni Rodzice pierwszoklasistów, którzy podczas całej imprezy służyli swoją pomocą.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Anna Fido, witając wszystkich jej uczestników i kierując ciepłe słowa uznania oraz wyrazy szacunku i wdzięczności do wszystkich seniorów. Następnie uczniowie klasy I a i I b wygłosili wiersz i zaśpiewali piosenkę mówiącą o tym, jakim skarbem są babcia i dziadek. Zebrani goście w wielkim skupieniu obejrzeli przedstawienie jasełkowe, również w wykonaniu małych aktorów. W nagrodę pierwszaki otrzymały słodki upominek od słuchaczy UTW.

Korzystając z okazji, organizatorzy wieczornicy zadbali też o bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka” przypomnieli o potrzebie noszenia elementów odblaskowych, szczególnie podczas poruszania się po drodze po zapadnięciu zmroku, a pierwszaki wręczyły swoim babciom i dziadkom prezenty w postaci opasek odblaskowych. Pozostali uczestnicy spotkania także otrzymali różne znaczki odblaskowe.

W dalszej części imprezy miało miejsce wspólne biesiadowanie przy barszczyku i słodkościach oraz kolędowanie z akompaniamentem organowym.

Głównymi organizatorami wieczornicy były wychowawczynie klas I, pani Renata Klimek i pani Barbara Stępnik oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pani Diana Dyda i pani Ewa Kmieć. W pomoc włączyli się również: pani Lucyna Wróbel, pani Małgorzata Gawlik, pan Zbigniew Soja, ksiądz Rafał Ciecieręga, pracownicy obsługi szkoły i oczywiście niestrudzeni Rodzice uczniów klas pierwszych, którzy z własnych funduszy przygotowali wspaniałe ciasto. Nad całością przygotowań czuwała Dyrekcja Szkoły.

Organizatorzy serdecznie dziękują SPONSOROM, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Są to:

·        państwo Bożena i Mariusz Sokołowscy,

·        pani Małgorzata Wajda,

·        pan Andrzej Kogut,

·        pani Elżbieta Fiołek,

·        Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wieczornica dla Seniora w TV