Wycieczka klas 3a i 3b do Kalwarii, Wadowic, Inwałdu

6 czerwca, wczesnym rankiem uczniowie klas III a i III b udali się na szkolną wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestniczyliśmy w dziękczynnej mszy świętej, którą w intencji dzieci i ich rodziców odprawił ks. R. Ciecieręga. Potem wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy klasztor O.O.Bernardynów. Następnie pojechaliśmy do Wadowic, tam zwiedzaliśmy Muzeum -Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Inwałd, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. W scenerii średniowiecznej warowni zjedliśmy smaczny obiad, następnie  uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii,,U rycerza”. Zgodnie z rycerskim zwyczajem wzięliśmy udział w turnieju rycerskim, towarzyszyło mu mnóstwo pozytywnych emocji, zwiedziliśmy salę tortur, był również czas na zakup pamiątek. Z warowni udaliśmy się do podgrodzia, tam czekali na nas animatorzy. Tu dzieci odwiedziły chatę powroźnika, garncarza, kowala i tkacza, uczestnicząc aktywnie w warsztatach edukacyjnych. Dopełnieniem wielu atrakcji tego dnia było strzelanie z łuku pod okiem Tatara, spotkanie z inwałdzkim smokiem, no i oczywiście czas na zabawę.

R. Nadolska