…PO SZLAKACH POWIŚLA

Pięknego czerwcowego dnia wraz z chętnymiuczniami naszej szkoły, przy współpracy z rodzicami i pod opieką zapalonych nauczycieli-rowerzystów wyjechaliśmy na zwiedzanie pięknych okolic naszej Małej Ojczyzny. Pełni zapału wyruszyliśmy na rowerach w drogę do Odporyszowa. Jadąc ul. Grunwaldzką i Nową dotarliśmy do Wielopola, gdzie po chwili odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Zgodnie z zasadami ruchu drogowego, dotarliśmy przez Podborze do Odporyszowa. Zadowoleni i troszkę zmęczeni posililiśmy się, swój zapał chłodząc smacznymi lodami, dotarliśmy do Sanktuarium NMP

oraz odwiedziliśmy źródełko. Następnie po dłuższym odpoczynku pojechaliśmy na PIECZONEGO ZIEMNIAKA nad tzw. kakauko. Smaczny i pożywny, pieczony ziemniaczek zawdzięczamy rodzicom J, którym wyrażamy swoja wdzięcznośćJ!!!Przy tej okazji podjęliśmy próbę „zapakowania się „ do czterokołowcaJ, w części udaną!!

Po małych szaleństwach, zaproszeni na oranżadkę przez pana Szmyrko – tatę Wojtka ruszyliśmy w drogę powrotną i nadrabiając drogi zawitaliśmy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie. Tam zaspokoiliśmy swoje pragnienie i po miłym odpoczynku wróciliśmy do Dąbrowy, gdzie dojechaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwiJ!!!

Pragniemy tutaj podziękować rodzicom, którzy towarzyszyli nam na całej trasie rowerowej służąc swoją pomocą, jak również mamom, które przyjechały do nas z pieczonym ziemniaczkiemJ!!!
Polecamy się na przyszłość i zapraszamy wszystkich chętnych na taki sposób zwiedzania najbliższej okolicy!!!

Opr. Wioletta.Zych