Europa,figurki,fotografie,mapy,podróże,podróżnicy,turyści,urlopy

Belgia, Grecja, Polska, Włochy

EUROKONKURSU

W konkursie wiedzy o wybranych państwach Unii Europejskiej wzięło udział 18 osób z klas drugich. Pytania obejmowały zakres wiedzy  zdobytej na szkolnych lekcjach. Uczestnicy konkursu przygotowywali się do niego bardzo sumiennie, powtarzali materiał razem ze swoimi nauczycielami, a w domu z rodzicami. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z pytań zamkniętych i otwartych, pytań sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem i zagadek.

Każdy uczestnik mógł zdobyć aż 44 punkty. Najlepszy uczeń stracił tylko jeden punkt, pozostali byli również wspaniali, bo brakło im niewiele do zwycięstwa.  Ważne, że zechcieli się potrudzić i wziąć udział w zmaganiach. Uczestnictwo w konkursie dało możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz  zdobycia nowych umiejętności, niezwykle  potrzebnych w dalszej nauce.

Organizatorkami konkursu były panie Małgorzata Gawlik, Renata Klimek, Marzanna Pikul.

Gratulujemy wszystkim odwagi oraz pierwszych sukcesów z zakresu trudnej problematyki europejskiej!

I miejsce - Nikodem Głowacz kl. II a – 43 p.

II miejsce -  Kacper Marek kl. II a – 41 p.

III miejsce - Michał Zych kl. II a – 39 p.

Wyróżnienia:

Maciej Kawa kl. II b – 38 p.

Jakub Nadolski kl. II a – 38 p.