„ODBLASKOWO, WIDOCZNIE, BEZPIECZNIE”

ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 22 października 2013 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ODBLASKOWO, WIDOCZNIE, BEZPIECZNIE”, którego adresatami byli uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska.

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa  „Szkoła promująca bezpieczeństwo” oraz Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: Małgorzata Wódka, Małgorzata Gawlik, Renata Klimek.  Patronat honorowy nad Konkursem objęła Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Główną ideą konkursu było promowanie wśród uczniów bezpiecznego poruszania się po drogach i uświadomienie im potrzeby noszenia odblasków oraz poznawania podstawowych zasad ruchu drogowego.

Prace konkursowe wykonane były m. in. techniką malowania farbami akwarelowymi lub plakatowymi, a także kredkami, techniką collage i metodą wydzieranki.

Jury w składzie: Małgorzata Gawlik, Małgorzata Panek - Sojka, Monika Guzik - Skirzyńska i Sławomir Bator wyróżnili następujących uczniów:

Kategoria klas I - III

III miejsce:

Natalia Nędza – klasa V PSP w  Nieczajnie Górnej

Oliwia Szkotak – klasa V NNSP w  Żelazówce

Dyplomy, wyróżnienia i nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu w dniu 29 października 2013 roku o godz. 9.00, który będzie podsumowaniem konkursu.

Autorzy nagrodzonych prac i ich opiekunowie zostaną powiadomieni o decyzji Jury oraz zaproszeni do udziału w uroczystym wręczeniu nagród.

Prace konkursowe dzieci można oglądać w PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej do 5 listopada 2013 r.