Zaproszenie

PSP nr 2 oraz PG nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Dnia 14.06.2014r. zostanie zorganizowany Happening promujący „Modę na życie bez uzależnień”. W pochodzie wezmą udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas Happeningu uczniowie przejdą ulicami miasta z transparentami, plakatami i hasłami promującymi życie bez nałogów oraz będą rozdawać przechodniom naklejki „Ogólnopolski Głos Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień”. Pochód zostanie zorganizowany w ramach realizacji programu profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.14 czerwca 2014 roku punktualnie o godz. 16.00 zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy jego rytm we wspólnym ZRYWIE WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Do akcji profilaktycznej oprócz wyżej wspomnianych szkół włącza się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz władze samorządowe -Burmistrz Stanisław Początek, który odczyta odezwę do mieszkańców gminy Dąbrowy Tarnowskiej. Trasa pochodu: wyjście sprzed budynku  PSP nr 2 godz. 15.35, przejście ulicami: Matejki, Grunwaldzką, Daszyńskiego, Rynek- tam nastąpi Zryw wolnych serc, odczytanie odezwy przez przedstawiciela władz lokalnych, a następnie  powrót przed budynek szkoły.