Niedawno w Żdżarach w gminie Radgoszcz odbył się I powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości” zorganizowany przez Urząd Gminy, Gminną Bibliotekę Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną. W rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza lub fragmentu prozy rywalizowali uczniowie z gmin Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz. Nasza szkoła również wysłała swoją reprezentację w składzie: Aleksandra Kaczocha, Nikola Michalczyk i Maksymilian Mol. Poziom konkursu był bardzo wysoki a uczestników tak wielu, że była zapełniona po brzegi cała sala. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ niemal każdy uczestnik zaprezentował się od jak najlepszej strony. Nasi uczniowie również nie przynieśli swojej szkole wstydu i ich recytacje zasługują na najwyższą pochwałę. Zanim rozdano nagrody, członek jury, pan Paweł Chojnowski w treściwy i pouczający sposób uargumentował wybór komisji i pouczył uczestników konkursu, aby na przyszłość mogli pokazać się od jeszcze lepszej strony. Drugą nagrodę otrzymał Maksymilian Mol, który naprawdę wyróżnił się na tle większości uczniów dojrzałością i wrażliwością. Gratulujemy!