Dnia 10 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie Przedstawicieli Rad Klasowych, następnie ogólne zebranie rodziców bogate w nowe informacje przekazane przez zaproszonych gości. Dyrektor szkoły pani Anna Fido wprowadziła rodziców w tematykę spotkania, pochwaliła się prężną działalnością swoich nauczycieli i osiągnięciami uczniów. Pani Dyrektor uchyliła rąbka tajemnicy, co do planowanych działań szkoły w najbliższym czasie.

Stawiając na rozwój, samodzielność i dobro uczniów, pani Monika Guzik – Skirzyńska przygotowała i zaprezentowała zasady oceniania kształtującego. Przedstawiła zalety i cel pracy podczas oceniania kształtującego.

Głos zabrał również st. asp. Krzysztof Lechowicz, specjalista do spraw informacyjno-prasowych Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, zajmujący się również problematyką wśród nieletnich. Funkcjonariusz zwrócił się do rodziców z informacjami o możliwościach przeciwdziałania i wspierania dzieci przed zagrożeniami w sieci. Poinstruował rodziców, jakie mają możliwości postępowania w sytuacjach zagrożenia cyberprzemocą, jak zapobiegać i gdzie szukać pomocy.

Pod koniec spotkania pedagog szkolny pani Renata Jadam –Lechowicz apelowała do zebranych o rozwagę w przyzwalaniu dzieciom bez nadzoru dorosłych, dowolnego korzystania z Internetu oraz gier często niedostosowanych do wieku gracza.

Zebranie zakończyła Pani Dyrektor szczerymi życzeniami świątecznymi skierowanymi do wszystkich obecnych.

Przygotowała Renata Jadam-Lechowicz