W środę 29 stycznia w PSP Nr 2 odbyło się śródroczne zebranie dla wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły. Pierwsza część spotkania przygotowana była dla rodziców szóstoklasistów, na którym przedstawiono analizę próbnego sprawdzianu.

Pedagog szkolny Pani Renata Jadam - Lechowicz przedstawiła, jaka jest rola rodziców w procesie przygotowania do sprawdzianu w klasie VI przy współpracy ze szkołą. Apelowała do rodziców, aby wspierali swoje dzieci w procesie edukacyjnym, motywowali do samodzielnej nauki, szukali drogi porozumienia a przede wszystkim swoim działaniem i postawą dawali przykład.

Część ogólną spotkania rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Fido od ciepłego powitania rodziców oraz podziękowań za zaangażowanie we współpracę a szczególne podziękowania złożyła na ręce Pani Anny Forgiel. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła wyniki klasyfikacji, zapoznała rodziców z ofertami zajęć dodatkowych oraz szczegółowo omówiła zrealizowane zadania w I półroczu. Wstępnie zostały przedstawione plany na przyszłość i poczynione w tym kierunku działania.

W ramach Szkoły Promującej Bezpieczeństwo kilku nauczycieli naszej szkoły brało udział w konferencji organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, pt. „Bezpieczeństwo dziecka na drodze, w szkole i środowisku lokalnym”. Na podstawie uzyskanych informacji i materiałów panie Renata Klimek, Małgorzata Gawlik i Barbara Stępnik opracowały ulotki dla rodziców, które zostały rozdane rodzicom podczas spotkania. Natomiast pedagog szkolny przedstawił prezentację multimedialną z własnym komentarzem zgodnie z zaleceniami kuratorium.

Prelekcja cieszyła się dużym zaciekawieniem rodziców a przygotowane ulotki rozeszły się niemal natychmiast.