Ta, co nie zginęła

Dnia 10 listopada b.r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z obchodami 96 rocznicy odzyskania niepodległości.  Pod hasłem „Ta, co nie zginęła” uczniowie klas czwartych pod kierunkiem wychowawców: Pani Diany Dydy, Pani Małgorzaty Wódka i Pana Sławomira Batora  oraz szkolny chór pod opieką Pani Moniki  Guzik - Skirzyńskiej  przygotowali akademię pełną patriotycznych treści i odniesień. Historyczne komentarze oraz utwory literackie przetykane były pięknymi pieśniami z epoki, ale obecne były też utwory współczesne. Akademię otworzyła Pani Dyrektor wprowadzając dzieci w historyczny nastrój i zwracając wszystkim odbiorcom uwagę na to, co najważniejsze i najdroższe w życiu każdego Polaka niezależnie od momentu dziejowego – wolność. Gościem honorowym był ks. Prałat Józef Poremba, który znany jest ze swojego patriotyzmu i sympatii do naszej szkoły i jej przedsięwzięć.

Sławomir Bator