„Czas na zdrowie”

Nasza szkoła  przystąpiła do IV edycji projektu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ. Projekt jest realizowany pod patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Rzecznika Praw Dziecka.

W dniu 23 kwietnia b.r. uczniowie klasy IV a i V a, którzy tworzą grupę „Zakręceni na zdrowie” w czasie krótkiego apelu przedstawili całej szkolnej społeczności cel konkursu, którym jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży, która spędza coraz więcej godzin przy komputerach, bądź telewizorach. Brak ruchu i zła dieta to nie tylko przyczyny wielu schorzeń ‒ to także „przepis” na kłopoty z nauką! Dlatego w krótkim przedstawieniu profilaktycznym mogliśmy zwrócić uwagę na problem niewłaściwego odżywiania się oraz braku ruchu, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak w czasie apelu wspomniała Pani Dyrektor Anna Fido - poprzez udział w tym projekcie chcemy wykreować modę na zdrowie, ponieważ program ten łączy w sobie funkcję edukacyjną z elementami międzyszkolnej rywalizacji i dobrą zabawą, a jego głównym celem  jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia oraz dotarcie z tą ideą do jak najliczniejszego grona osób. Wszyscy uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmów z cyklu „Śmietnik w mojej głowie”, które są integralną częścią realizowanego programu.