XIV Dzień Papieski – Świętymi bądźcie

Dnia 16 października 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XIV Dnia Papieskiego. W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Dla papieża Jana Pawła II  świętość  była punktem centralnym. Widoczna w każdym spojrzeniu, uśmiechu i słowie. W nauczaniu papieża często pojawiał się temat świętości. Ojciec Święty powtarzał, że świętość jest głębokim pragnieniem człowieka, czasem wprawdzie zagłuszonym przez troski o sprawy tego świata, ułudę czy bogactwo, ale w gruncie rzeczy jest pragnieniem prawdziwym. Każdy otrzymał powołanie do świętości. To jest zadanie do zrealizowania dla każdego z nas. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze rzesze sług Bożych. Ogłosił błogosławionymi i świętymi znacznie więcej osób niż którykolwiek z jego poprzedników. Podczas swojego pontyfikatu wyniósł na ołtarze aż 1343 błogosławionych i 482 świętych. Poszukiwał ich wśród ludzi różnych stanów, zawodów, różnych narodowości. Na świecie jest wiele zadań i wiele dróg, i wszędzie potrzebni są święci. Pokazał także, że świętość, to nie sprawa przeszłości, dawnych dziejów, ale współczesności. Także dzisiaj żyją obok nas święci, a Kościół zachęca nas do przyłączenia się do ich grona.

Uczniowie  kl. V a, V b, VI a i III a pod kierunkiem p. Małgorzaty Kmieć i ks. Rafała Ciecieręgi przy współpracy s. Urszuli i s. Magdaleny przygotowali montaż słowno – muzyczny przybliżający nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II o świętości. W apelu wzięła udział społeczność szkolna. Obchody Dnia Papieskiego były okazją dla wszystkich, aby uświadomić sobie, że możemy się stać ludźmi wielkiej świętości, jeśli tylko będziemy tego chcieli...

M. Kmieć