Apel "Odblaskowy = bezpieczny"

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.  Taka pouczająca lekcja o bezpieczeństwie, odbyła się 18 grudnia br., a została przygotowana przez Szkolny Klub Bezpieczeństwa "Stopka" pod hasłem "Odblaskowy = bezpieczny". W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Na wstępie edukacyjnego spotkania klubowicze przypomnieli swoim koleżankom i kolegom o konieczności zakładania elementów odblaskowych i jak to może się skończyć, jeśli nie będą stosowane te zasady, na co dzień. Następnie wszyscy wysłuchaliśmy piosenki odblaskowej. W trakcie spotkania wręczone zostały również nagrody i dyplomy w konkursie o tematyce BRD. Na zakończenie klasa II a za pomocą kolorowych liter utworzyła ogromny napis propagujący odblaski. Była to kolejna i udana odsłona akcji "Widoczność w ruchu drogowym". Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nastąpi znaczna poprawa w bezpiecznym poruszaniu się naszych podopiecznych na drodze.

Małgorzata Gawlik