Dnia 20 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej grupa uczniów "zakręconych na zdrowie"  nakłaniała do zdrowego i ekologicznego odżywiania tym razem przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 1. W programie artystycznym promującym zdrowy tryb życia uczniowie wykorzystali różne środki artystyczne, aby dotrzeć do młodego widza. Występy zostały  poszerzone o spektakl ekologiczny pt. „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków” przygotowany przez uczniów klas II.  Na zakończenie  cała widownia miała możliwość degustacji świeżych warzyw i owoców. Przedszkolaki otrzymały także ulotki z propozycjami zabaw w towarzystwie kolegów, rodzeństwa i rodziców. Działania te podjęte zostały w ramach Współpracy Partnerskiej, akcji „Dzieci Dzieciom” , a przede wszystkim w ramach realizacji programu "Czas na zdrowie".

Z tej też okazji, po powrocie do szkoły, uczniowie klas drugich samodzielnie przyrządzili pastę z jajek z rzodkiewką, pomidorem i szczypiorkiem, która była doskonałym posiłkiem spożytym na drugie śniadanie.

Wszystkie te działania kształtują u dzieci nawyk prowadzenia zdrowego stylu życia.

M. Gawlik, R. Klimek,  B. Stępnik