Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W latach 2012/2014 nasza szkoła brała udział w Programie „Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Zgodnie z założeniami Zintegrowanego Planu Działania, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa, realizowaliśmy szereg działań profilaktycznych. Dwuletnia praca oraz nasze działania zostały skrupulatnie skontrolowane i poddane ocenie przez Wojewódzką Policję z Krakowa. Liczba przyznanych punktów, najwyższa wśród małopolskich szkół, uprawniła nas do otrzymania Certyfikatu.

W związku z powyższym, dnia 24.09.2014 r. przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły mgr Anna Fido, koordynator projektu mgr Małgorzata Gawlik oraz reprezentant uczniów Michał Kłos – Kufel z klasy V b odebrali Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na lata 2014-2016 z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Policji nadinsp. Mariusza Dąbka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego. Uroczystość wręczenia odbyła się w sali konferencyjnej Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Podczas jubileuszowej uroczystości  X Edycji Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa nie mogło zabraknąć naszych partnerów projektu, którzy byli szczególnie zaangażowani w jego realizację. Podczas odbioru Certyfikatu towarzyszyli nam Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Kupiec oraz oficer prasowy st. asp. Krzysztof Lechowicz.

Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni na pokaz sprzętu, którym posługuje się w swojej pracy polska Policja. Obejrzeliśmy też pokaz pracy służb drogowych, ratowników wodnych, sprzętu policyjnego wykorzystywanego w akcjach antyterrorystycznych oraz zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa.

W następnych latach będziemy kontynuować inicjatywy i programy, które doprowadziły nas do zdobycia Certyfikatu.

M. Gawlik