Nasza szko³a do³¹czy³a do Akademii Czystych R¹k Carex

Nasza Szko³a przyst¹pi³a do V edycji programu edukacyjnego Akademia Czystych R¹k Carex. Jesteœmy jedn¹ z 2000 szkó³ w Polsce, która przy³¹czy³a siê do tego programu, gdzie g³ównym celem jest przekazanie uczniom podstawowej wiedzy z zakresu higieny r¹k i profilaktyki zdrowia. Najwa¿niejsza bowiem jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania.

Program zosta³ zrealizowany w klasie V a , gdzie dzia³a Szkolne Ko³o PCK oraz w œwietlicy szkolnej, pod kierunkiem p. Ma³gorzaty Gawlik. W ramach programu przeprowadzono po trzy zajêcia z wykorzystaniem  scenariuszy, prezentacji multimedialnej, kart pracy, plakatów i naklejek przes³anych przez organizatora. Ponadto, wyposa¿ono toalety, œwietlicê szkoln¹, kuchniê w myde³ka antybakteryjne Carex wraz z instrukcj¹ prawid³owego mycia r¹k.

V edycja Akademii Czystych R¹k Carex realizowana jest pod patronatem Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

SK PCK