Debata szkolna - Widoczny w ruchu drogowym

Tuż przed świętami w ramach zaplanowanych działań ogólnopolskiej akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy", której organizatorem jest Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo" zorganizowaliśmy debatę szkolną pod hasłem "Widoczny w ruchu drogowym". Uczniowie klas IV i V bardzo aktywnie włączyli się w dyskusję, dzielili się w sposób żywiołowy swoimi doświadczeniami, wymieniali poglądy i formułowali wnioski. Podczas debaty eksperci zapoznali uczestników z materiałami statystyczno - informacyjnymi dotyczącymi wypadków drogowych. Zostały również zaprezentowane filmiki obrazujące skutki braku odblasków. Nad przebiegiem debaty czuwali Sławomir Bator i Małgorzata Gawlik. Wnioski z debaty zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na klubowej gazetce ściennej.

Małgorzata Gawlik