Dzień Nauczyciela

We wtorek, 14 października 2014 r. obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie rozpoczęli zajęcia o godz. 8.00, spotykając się w klasach z wychowawcami oraz poznając historię powstania Komisji Edukacji Narodowej. Najmłodsi uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądała szkoła w czasach, gdy ich rodzice byli uczniami, zwiedzając wystawę podręczników i lektur sprzed lat przygotowaną przez Panią Marzannę Pikul. Mieli także okazję odwiedzić Szkolną Izbę Regionalną i zobaczyć eksponaty, które się tam znajdują.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Na początku Dyrektor szkoły Pani Anna Fido powitała wszystkich przybyłych gości: Pana Burmistrza Marka Minorczyka, Panią Józefę Borowską-Marciniak – przewodniczącą Komisji do spraw Oświaty, Kultury i Wychowania, Pana Jerzego Stelmacha – prezesa ZNP, członków Rady Rodziców: Panią Sylwię Ciećko – Przewodniczącą, Pana Rafała Głowacza – Zastępcę oraz Pana Witolda Reczka. Ze szczególnymi słowami powitania Pani Dyrektor zwróciła się do przybyłych na uroczystość emerytowanych nauczycieli naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Stanisława Rzeźnik, Pani Wicedyrektor Helena Bączek, Pani Krystyna Szułakiewicz, Pani Maria Surowiec, Pani Wiesława Łazarz, Pani Czesława Smalarz, Pan Jan Sosin oraz Pan Jan Pisarski. Pani Dyrektor podziękowała im za dobro i życzliwość, jakie okazują naszej szkole oraz pokreśliła, że stanowią wzór do naśladowania dla nauczycieli. Jako wyraz szacunku i wdzięczności wręczyła Szanownym Emerytom róże oraz słodki upominek.

Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor podkreśliła, że sukcesy, jakie osiąga nasza szkoła są wynikiem pracy wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi. W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali następujący nauczyciele: Pani Jadwiga Miś, Pani Małgorzata Gawlik, Pan Sławomir Bator, Pani Małgorzata Panek-Sojka, Pani Renata Nadolska, ks. Rafał Ciecieręga, Pani Małgorzata Kmieć, Pani Ewa Kmieć, Pani Jadwiga Wróbel, Pani Barbara Trzpit oraz Pani Wicedyrektor Małgorzata Wódka. Nagrodę otrzymali również pracownicy obsługi: Pani Wiesława Czucha, Pani Dorota Gruszka, Pani Janina Skrzyniarz, Pani Grażyna Cielczyk, Pani Maria Pagos, Pani Marta Wybraniec i Pan Andrzej Bieś. Pan Burmistrz Marek Minorczyk wręczył Nagrodę Burmistrza Pani Dyrektor Szkoły Annie Fido.

Pani Dyrektor poinformowała wszystkich zebranych, iż 16 października 2014 r. w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Tarnowie Małopolski Kurator Oświaty wręczy odznaczenia państwowe za długoletnią służbę następującym nauczycielom: Pani Małgorzacie Gawlik – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, Pani Renacie Klimek – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, Pani Janinie Kwaśniak – Medal Złoty za Długoletnią Służbę, Pani Jadwidze Miś – Medal Złoty za Długoletnią Służbę, Pani Barbarze Stępnik – Medal Złoty za Długoletnią Służbę, Pani Małgorzacie Wódka – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.

Pani Dyrektor zwróciła się także do obecnych na uroczystości rodziców, dziękując im za współpracę. Podkreśliła, że to właśnie oni są pierwszymi nauczycielami swoich pociech. Przedstawiciele Rady Rodziców również wyrazili wdzięczność za trud, jaki nauczyciele wkładają w nauczanie i wychowywanie dzieci, składając na ręce Dyrekcji bukiety kwiatów.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać koncertu życzeń, przygotowanego przez klasy 6a i 6b pod kierunkiem Pani Ewy Kmieć i Pani Wioletty Zych. Uczniowie klas szóstych zwrócili się z życzeniami do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, wyrażając wdzięczność za trud wychowania i nauczania. Na koniec wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani słodkimi upominkami, przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Diany Dyda i Pani Ewy Kmieć.

E. Kmieć