Dzień otwarty w naszej szkole! „Poznaj zanim zdecydujesz”

Wszystko zaczęło się o godzinie 17.00. Na dzień otwarty przybyło bardzo dużo zainteresowanych rodziców wraz z pociechami, które już od września tego roku z przedszkolaków zamienią się w uczniów naszej szkoły oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Jerzy Żelawski. Sala gimnastyczna była pełna. Wszyscy przybyli po to, aby bliżej poznać szkołę, jej osiągnięcia, bazę materialną oraz nauczycieli. To tutaj przez kolejnych sześć lat dzieci będą mogły zdobywać wiedzę i kształcić swoje charaktery. Gości powitała dyrektor Pani Anna Fido i po wprowadzeniu można było podziwiać część artystyczną. Na początek wystąpił szkolny zespół taneczny Antidotum, a potem nastąpił pokaz mody szkolnej, podczas której uczniowie naszej szkoły w wyszukany sposób zaprezentowali stroje noszone w „Dwójce” podczas różnych okazji: począwszy od codziennego mundurka poprzez strój galowy, strój na dzień ekologiczny i inne,  aż do stroju używanego podczas zajęć wychowania fizycznego.  Następnie pani dyrektor dzięki pomocy prezentacji multimedialnej przybliżyła rodzicom wszystkie aspekty pracy „Dwójki” pokazując na przykładach czego można się spodziewać w murach tej szkoły. W tym czasie wszystkie dzieci były zupełnie gdzie indziej, a mianowicie na widowni specjalnie na tę okazję zorganizowanego teatrzyku pod uroczym tytułem: „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Musiały bawić się świetnie, ponieważ mimo nagłośnienia podczas prezentacji oferty szkoły dla rodziców nawet do sali gimnastycznej docierały salwy śmiechu. Gdy część oficjalna zakończyła się, rodzice z zaciekawieniem wyszli z sali gimnastycznej, ponieważ sześciolatki nadal nie wracały. Oczywiście nad wszystkim panowali i czuwali  nauczyciele naszej szkoły, którzy rozlokowani w całym budynku zapewniali dzieciakom moc atrakcji i jednocześnie przybliżali i tym najmłodszym, jak i ich rodzicom w atrakcyjny sposób świat nauki i zabawy, jaki ich czeka, gdy rozpoczną ten ważny w swoim życiu etap edukacji. Można było na każdym piętrze zwiedzić ciekawe krainy, a w tym: krainę zdrowia, gdzie centralnym punktem był  stół szwedzki zastawiony samą zdrową żywnością. Do poczęstunku zachęcały hostessy z szóstych klas. W krainie bezpieczeństwa przygotowanej przez Szkolny Klub Bezpieczeństwa dzieciaki mogły zapoznać się z wieloma ciekawostkami. W krainie zabawy w Radosnej Szkole były wszystkie zabawki, z jakich korzysta się w pierwszych klasach,  natomiast w tajemniczej krainie magii przygotowanej przez przedstawicielstwo z Gimnazjum nr 1 na czele z panią  Marylą Grygiel nawet rodzice mogli z zaciekawieniem obserwować naukowe eksperymenty, oprócz tego zwiedzić też wypadało krainę Kubusia Puchatka, krainę książki, krainę ekologii, krainę języków oraz pole marchewkowe wraz ze stoiskiem o intrygującej nazwie Podróże kulinarne Jakuba  Lewandowskiego. Każdą krainę prezentowali w kostiumach uczniowie naszej szkoły, a rodzice mogli o wszystko w przyjemnej atmosferze pytać poszczególnych nauczycieli.

Bardzo szybko nastały godziny wieczorne i goście stopniowo zaczęli się rozchodzić do domów. Mamy nadzieję, że rodzice naszych przyszłych uczniów byli zadowoleni i usatysfakcjonowani poznaniem oferty „Dwójki”. Do organizacji Dnia Otwartego zaangażowali się wszyscy nauczyciele.

Sławomir Bator