Pierwszaki w ,,Dzikim Borze”

W dniu 9 czerwca 2015 r. uczniowie klas 1a,b,e pod opieką wychowawczyń: R. Nadolskiej, M. Panek-Sojki, L. Wróbel oraz pani M. Kmieć odwiedzili urokliwe miejsce ,,Dziki Bór”, które znajduje się w niedalekiej Wał – Rudzie. Pogoda w tym dniu dopisała, więc korzystaliśmy w pełni z całego ośrodka rekreacyjnego. Dzieci oglądały zgromadzone maszyny rolnicze, które kiedyś wykorzystywano w gospodarstwie: maszynę do młócenia zboża, sieczkarnię, żarna. Miały możliwość karmienia zwierząt domowych kózek i świnek. Korzystały z urządzeń do zabawy, grały w piłkę nożną,  sprawdzały swoje siły przeciągając linę.  Dużą atrakcją była przejażdżka po okolicy ,,nietypowym”  wozem . Uczniowie odwiedzili  również miejsce męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny, które znajduje się w pobliżu. Gospodarz  ośrodka upiekł na grillu kiełbaski, które zjedliśmy z wielkim apetytem. Pobyt w  Dzikim Borze zakończyliśmy późnym popołudniem. Dla wszystkich był to dzień niezapomnianych wrażeń.

L. Wróbel