Happening „Odblask nocą ładnie świeci i dba o bezpieczeństwo dzieci!”

19 września b.r. uczniowie naszej szkoły, ubrani w kamizelki odblaskowe, wyruszyli ulicami miasta w happeningu pod hasłem: Odblask nocą ładnie świeci i dba o bezpieczeństwo dzieci!

W ramach akcji dzieci przygotowały transparenty promujące właściwe zachowania w ruchu drogowym. W trackie przemarszu skandowały wymyślone przez siebie hasła, informując w ten sposób mieszkańców miasta o tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad i odpowiedni ubiór podczas wieczornych wędrówek. Wśród wielu napotkanych przechodniów był również wicestarosta dąbrowski Pan Robert Pantera, który pogratulował nam pomysłu i uznał nasze działania jako cenny wkład w promowanie bezpieczeństwa na gminnych i powiatowych drogach.

Happening odbył się w ramach zaplanowanych działań małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła” i przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

M. Gawlik