Uczniowie naszej szkoły 17 grudnia br. wraz z opiekunami przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych dąbrowskimi ulicami w ramach happeningu „Widoczny w ruchu drogowym” w związku z aktualnie prowadzoną  kampanią „Wypadki na drodze – porozmawiajmy” . Podczas marszu  skandowali hasła o bezpieczeństwie i potrzebie bycia widocznym.  Do swoich działań włączali przypadkowych przechodniów jak również zwracali uwagę kierowcom, pozdrawiając ich i pokazując hasła na plakatach, aby zachowali szczególną ostrożność       .

Punktem docelowym happeningu był DDK,  w którym uczestnicy  akcji propagującej odblaski obejrzeli film „Karolina”. Film ten dodatkowo podniósł wagę naszego spotkania,  gdyż właśnie w Zabawie, skąd pochodzi bł. Karolina Kózkówna, znajduje się pomnik poświęcony ofiarom wypadków drogowych.

Małgorzata Gawlik