Cicha noc, święta noc…

19 grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. W godzinach porannych uczniowie wszystkich klas spotkali się ze swoimi wychowawcami na klasowych wigiliach, które zgodnie z tradycją pomogli przygotować rodzice. Był opłatek, barszczyk z uszkami i świąteczne ciasto.

O godzinie 9.00, w obecności dyrekcji, zaproszonych gości i rodziców oraz całej społeczności szkolnej najmłodsi uczniowie klas Ia, Ib i Ie zaprezentowali piękne Jasełka. Do występu przygotowały uczniów p. R. Nadolska, M. Panek- Sojka, L. Wróbel. Świąteczna dekoracja, ładne stroje przygotowane we współpracy z rodzicami, którym w tym miejscu składamy podziękowania, bożonarodzeniowa oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrygenturą p. M. Guzik- Skirzyńskiej oraz piękna gra małych aktorów przeniosły oglądających do Betlejem i  wprowadziły  w wigilijny nastrój.

Po Jasełkach przedstawiciele Rady Rodziców na ręce p. dyrektor złożyli świąteczne życzenia, a następnie przy wtórze polskich kolęd życzenia składali sobie wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście łamiąc się opłatkami, które wcześniej poświęcił ksiądz R. Ciecieręga.

R. Nadolska, M. Panek- Sojka, L. Wróbel