Spotkanie z uczniami klasy policyjnej

23 października gościliśmy w naszej szkole młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej z klasy o profilu policyjnym. Edukacyjna lekcja o bezpieczeństwie, w której uczestniczyły klasy czwarte rozpoczęła się od  wyjaśnienia pojęcia pieszego jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Młodzi edukatorzy zwracali też uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, zwłaszcza  w porze jesienno - zimowej i na obszarze niezabudowanym. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz zostali zapoznani z samodzielnie przygotowanym „elementarzem  bezpieczeństwa”  popartym prezentacją multimedialną. Przeprowadzono również symulację wykorzystania zasad pierwszej pomocy a uczniowie mogli praktycznie zastosować poznaną w ten sposób wiedzę. Spotkanie zakończyło się pokazem samoobrony, w trakcie którego można było zobaczyć techniki samoobrony i walki wręcz. Niecodzienna wizyta była  dla naszych uczniów uzupełnieniem już zdobytych umiejętności a spotkanie odbyło się w ramach udziału szkoły w programie „Odblaskowa szkoła”. Podziękowania za kształcącą wizytę na ręce p. Agnieszki Bukała i p. Rafała Szydłowskiego złożyła p. wicedyrektor Małgorzata Wódka.

M. G