Podsumowanie akcji Kolędnicy Misyjni

W dniu 26 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 9.30 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostali posłani kolędnicy misyjni. Następnie dzieci wzięły udział w IX Parafialnym Przeglądzie Grup Kolędników Misyjnych.

27 i 29 grudnia mali kolędnicy od godziny 9.00 odwiedzali mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej oraz instytucje takie jak: Urząd Miejski, Urząd Skarbowy, Starostwo Powiatowe i Miejską Bibliotekę Publiczną. Kolędnicy odgrywając scenkę mówili o potrzebach dzieci z krajów misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania brzmiało Ma toto ti amolenge czyli Usłysz płacz dzieci.

Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, który jest równocześnie Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Kolędnicy Misyjni zgromadzeni na Eucharystii o godzinie 11.00 przynieśli Bogu w darze swój trud kolędowania. Dziękowali Bogu za wszystkich misjonarzy i misjonarki diecezji tarnowskiej, którzy głoszą Dobrą Nowinę na krańcach świata, za dzieci, które włączyły się w dzieło Kolędników Misyjnych oraz za wszystkich, którzy przyjęli Kolędników. Po Mszy świętej nastąpiło rozstrzygnięcie Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych. Kolędników Misyjnych przygotowali: p. Anna Fido, p. Małgorzata Kmieć i ks. Rafał Ciecieręga.

Wyniki IX Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych:

Wyróżnienie: grupa 25 ( kl.5a): Martyna Baran, Joanna Zając, Paulina Waśniowska, Norbert Korzec, Agata Forgiel oraz Agata Waśniowska ( kl. 3a )  – opiekun p. Małgorzata Kmieć

II miejsce: grupa 23 ( kl.6a): Kinga Janusiewicz, Barbara Hnatyk, Joanna Bil, Aleksandra Kaczocha, Kacper Klimowski, Patryk Potoczny – opiekun p. Anna Fido

Wyróżnienie otrzymała gwiazda grupy 22 ( kl. 6b ), II miejsce gwiazda grupy 27 ( kl. 5b ), natomiast skarbonka grupy 25 ( kl. 5a ) zajęła III miejsce, a grupy 31 II miejsce.

Nagrody indywidualne:

I miejsce: Anna Korzec ( kl.4a) – Maryja