We wtorek   17 grudnia br. Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka”  wraz z opiekunem p. Małgorzatą Gawlik wybrał się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Klubowiczów  powitali: Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Witold Łopata oraz sierżant sztabowy Agata Bulwa, którzy przedstawili pracujących w dyżurce funkcjonariuszy policji, osoby przyjmujące zgłoszenia i doglądające monitoringu miasta, a następnie oprowadzili nas po komendzie.

Pani Sierżant Agata, w trakcie wycieczki omówiła kwestę bezpiecznego poruszania się na drodze zwłaszcza korzystania z kamizelek i elementów odblaskowych. Celem zajęć edukacyjno-profilaktycznych podczas tej wizyty, było podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, nauczanie właściwych postaw społecznych, przybliżenie roli i pracy Policji.

Członkowie SKB, w trakcie zwiedzania komendy spotkali się z funkcjonariuszami  różnych wydziałów, którzy opowiedzieli nam  na czym polega ich praca. Drzwi swojego gabinetu otworzył przed nam również Komendant Policji  mł. insp. Andrzej Kupiec (poczęstował nas cukierkami).

Na zakończenie, dzięki uprzejmości Policji, chętni uczniowie  mogli wykonać odciski palców przy pomocy tzw. karty daktyloskopijnej. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wizyta w Komendzie. Ta wizyta na długo pozostanie w ich pamięci.

Małgorzata Gawlik