Konferencja pt. "Wdrażanie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w placówkach oświatowych na terenie powiatu dąbrowskiego”.

13 listopada 2014 r. w Zespole Historii Drogownictwa w Szczucinie odbyła się konferencja pt. "Wdrażanie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa oraz w placówkach oświatowych na terenie powiatu dąbrowskiego” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji z Dąbrowy Tarnowskiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Dyrektorzy szkół z terenu powiatu dąbrowskiego, pedagodzy szkolni, koordynatorzy programów profilaktycznych w placówkach oświatowych, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w konferencji uczestniczył I Zastępca Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Marek Banaś, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Witold Łopata, asystent Zespołu Wykroczeń, Nieletnich i Patologii  sierż. sztab. Agata Bulwa i dzielnicowy Komisariatu Policji w Szczucinie asp. sztab. Waldemar Gorzkowicz.

Konferencję otworzył I Zastępca Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Marek Banaś, który powitał wszystkich zaproszonych gości oraz wprowadził w tematykę omawianych zagadnień.

Pierwszy blok tematyczny obejmował obszar Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, który przedstawiła nadkom. Izabela Ciarka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Prelegentka wykorzystując prezentację multimedialną zapoznała uczestników z celem projektu oraz korzyściami płynącymi z jego wdrożenia w placówkach oświatowych. Kolejnym omawianym blokiem tematycznym  poruszonym podczas konferencji były „zagrożenia w sieci”. Temat ten przedstawiła podkom. Katarzyna Cygal z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Osobom obecnym na spotkaniu uświadomiono jak istotną rolę odgrywa profilaktyka związana z cyber zagrożeniami, którą należy skierować zarówno do dzieci i młodzieży, ale również do ich rodziców.

Po omówieniu powyższych tematów głos zabrała Pani Anna Fido Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Szkoła ta w miesiącu wrześniu br. otrzymała certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” w ramach projektu „Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa” otrzymując największą liczbę punktów ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie z obszaru województwa małopolskiego.

Po zakończonej konferencji uczestnicy zadawali pytania i wymieniali poglądy z policjantkami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i przedstawicielami dąbrowskiej Policji.