W dniu 16 marca odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Wzięło w nich udział 21 uczniów ze szkół podstawowych, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Reczek klasa IV a, Damian Kawa klasa V b, Michał Kłos - Kufel klasa V b przygotowani przez p. Małgorzatę Gawlik i p. Małgorzatę Wódkę.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Ponadto popularyzuje wśród dzieci znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza wiedzy na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Po dokonaniu oceny testów pisemnych i dogrywce ostatecznie  Michał Kłos - Kufel zajął III miejsce.

Podsumowując eliminacje Burmistrz Miasta Krzysztof Kaczmarski pogratulował zwycięzcom oraz życzył im dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym. Skierował również słowa podziękowania do opiekunów, którzy przygotowali uczestników turnieju.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy

M. Gawlik, M. Wódka