” To warto wiedzieć …”  Konkurs Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

Uczniowie klasy IV a i V a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie kalendarzowym pod hasłem „To warto wiedzieć …”, organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na terenie całego kraju. Celem pomysłodawców konkursu było zainteresowanie dzieci tematem bezpieczeństwa, ponieważ tragedie ludzkie są często następstwem niewiedzy. Warto więc, aby już od najmłodszych lat znać i przestrzegać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Porady zilustrowane były dowcipnymi obrazkami przedstawiającymi sympatyczną myszkę Ocuś w różnych sytuacjach. W celu utrwalenia prawidłowych zachowań do porad dołączone zostały pytania konkursowe, na które należało udzielić odpowiedzi.

Pytania konkursowe:

1.Dlaczego nie powinniśmy chronić się pod drzewami podczas burzy?

2.Jakiego typu gaśnicza najbardziej przyda się w naszej kuchni?

3.Dlaczego, tak szkodliwe jest spalanie śmieci w piecu?

4.Dlaczego człowieka, na którym pali się ubranie, należy przewrócić twarzą do podłoża?

Kartki pocztowe z prawidłowymi odpowiedziami już wysłaliśmy do Warszawy.

M. Gawlik