Wycieczka do lasu

Obchody Święta Drzewa w plenerze stały się tradycją naszej szkoły. Jak co roku, w ciepły październikowy dzień na zieloną lekcję przyrody do lasu wybrały się klasy: 1d, 2a, 2b i 3a. Na rozległej leśnej polanie rozpalone zostało wielkie ognisko, wokół którego zgromadzili się wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami. Swoją obecnością zaszczycił nas niezawodny pan inżynier Krzysztof Majka, który oprowadził dzieci po lesie, opowiadając i ukazując ciekawostki z życia drzew i owadów leśnych. Po wędrówce jeszcze zielonymi ścieżkami była biesiada przy ogniu i pieczenie kiełbasek. Dzieci miały możliwość do woli hasać wśród drzew oraz prowadzić gry i zabawy ruchowe na polanie. Na koniec teren zabaw został dokładne posprzątany, a ognisko wygaszone i zabezpieczone. Wróciliśmy do szkoły doskonale dotlenieni, bogatsi o nową wiedzę i w dobrych humorach.

Opracowały: R. Klimek, B.Stępnik