Dnia 4 grudnia uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Klubu Teatralnego "Dwójka" brali udział w powiatowym przeglądzie teatralnym Laur Melpomeny 2014. Po raz pierwszy zostało pokazane szerszej publiczności widowisko historyczne pod tytułem "Skrzydła nadziei"na motywach książki Dariusza Janusia "Ostatnia misja Kapitana Blynna" autorstwa pana Sławomira Batora. Całość opowiada o losach powstania warszawskiego z wplecioną historią załogi Halifaksa JP-276 - A, który spadł w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej 70 lat temu zestrzelony przez niemieckiego myśliwca. W ten sposób dzieci naszej szkoły w rocznicę tego wydarzenia chciały oddać hołd prawdziwym bohaterom i przybliżyć dąbrowianom tę niesamowitą historię. W karkołomnym przedsięwzięciu wzięło udział prawie 40 uczniów z klas 4a, 4b, 6a, 6b a nawet z uczennicą klasy 3 w roli śpiewającej razem z ze starszym bratem z szóstej klasy. Wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania i reżyser nie szczędził słów pochwały. Ogromne podziękowania pan Bator kieruje w stronę rodziców, którzy włożyli bardzo dużo pracy w odtworzenie kostiumów zgodnie z historycznymi wzorcami. Widowisko będzie można jeszcze obejrzeć w Dąbrowie kilka razy - serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Sławomir Bator