Z  „odblaskową” wizytą w bibliotece

29 października b.r Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka” wraz z opiekunem Małgorzatą Gawlik wystąpił w  Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentując przedstawienie „Koziołek Matołek uczy zasad ruchu drogowego”, grupom przedszkolnym z Publicznego Przedszkola nr 1 i nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej. Młodzi aktorzy  przy sympatycznym udziale koziołka przekazywali wiedzę na temat  bezpiecznego poruszania się po drodze, dali wskazówki jak zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa i dlaczego należy nosić odblaskowe światełka. Wizyta  stanowiła jedno z działań konkursu „Odblaskowa Szkoła”, dlatego też głównym jej celem było przekazanie opasek odblaskowych wszystkim przedszkolakom a także kamizelek odblaskowych poszczególnym  grupom przedszkolnym. Całe spotkanie umilała piosenka o ruchu drogowym „Noś odblaski”. To edukacyjne spotkanie odbyło się również w ramach Współpracy Partnerskiej z Miejską Biblioteką Publiczną  w Dąbrowie Tarnowskiej i akcji „Dzieci Dzieciom”.

Małgorzata Gawlik