„Dwójka” w V edycji Odblaskowej Szkoła

Nasza szkoła  przystąpiła do V edycji konkursu dla szkół podstawowych z województwa małopolskiego „ODBLASKOWA SZKOŁA”, którego jednym z celów jest  wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w drodze do i ze szkoły.

Organizatorami konkursu są: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W szkole zostanie przeprowadzone szereg działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym: happeningi, spotkanie z policjantem, konkursy plastyczne, literackie, wiedzy, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zostaną wyposażeni w elementy oraz kamizelki odblaskowe w związku z wejściem w życie ustawy o obowiązku noszenia tych elementów.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach i innych działaniach podejmowanych w ramach kampanii „Odblaskowa Szkoła”. Zapraszamy rodziców do współpracy przy realizacji zadań.

Szkolnymi koordynatorami konkursu są:

klasy IV - VI  p. Małgorzata Gawlik, p. Małgorzata Wódka

klasy I – III  p. Renata Klimek, p. Barbara Stępnik