pobrane.jpgOgłoszenie

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły  do uczestnictwa w spotkaniach i zajęciach Kółka regionalnego „Mały etnograf”, które początkowo będą odbywały się w co drugi wtorek w godz. od 7.30-8.00 w Szkolnej Izbie Regionalnej znajdującej się na II piętrze budynku. Opiekunem kółka jest pani Marzanna Pikul.

W czasie zajęć będzie można m.in.:

·         poznać tradycje i zwyczaje naszych przodków związane  np. z Bożym Narodzeniem, Wielkanocą,

·         zdobyć wiedzę na temat narzędzi używanych dawniej w pracach domowych i gospodarskich,

·         poznać dawne sposoby spędzania wolnego czasu,

·         dowiedzieć się, jakie potrawy były przygotowywane na święta i na co dzień,

·         odwiedzić miejsca związane z regionem, tradycją i kulturą,

·         wziąć udział w ciekawej wycieczce do muzeum lub w konkursie o tematyce regionalnej,

·         zaprezentować swoje umiejętności teatralne, wokalne, taneczne, plastyczne.

Uwagi:

Zapraszamy!!!