Ognisko klasy 3b

8 października 2014r. uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w ognisku, które było zorganizowane na „dzikim” boisku w Gruszowie Małym. Pod opieką wychowawcy i licznej grupy rodziców dzieci miło spędziły czas. Grały w piłkę nożną, buszowały w pobliskich zaroślach w poszukiwaniu grzybów, puszczały latawca, grały w gry zręcznościowe. Po aktywnym wypoczynku z apetytem jadły przygotowane przez rodziców grillowane kiełbaski, pieczone ziemniaki i jabłka.

Dzieci wraz z wychowawcą i rodzicami udały się również do pobliskiego lasu, aby poznać jego warstwy w naturalnym środowisku. Obserwowały elementy ściółki leśnej, rozpoznawały rośliny runa leśnego, podszytu, oraz drzewa liściaste i iglaste.Uważnie wsłuchiwały się w odgłosy lasu.

Piękne jesienne popołudnie minęło bardzo szybko, ale miłe  wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestników ogniska.

Ewa Więcek