Realizujemy program  „Poczytaj mi przyjacielu”

Dnia 20 listopada br. Świetliki uczestniczyły w spotkaniu  z poezją pt. „Kolorowe wiersze”, przygotowanym przez uczennice klasy V „A”, w ramach programu „Poczytaj mi przyjacielu”.

Dzieci z wielkim entuzjazmem oczekiwały na przybycie gości i rozpoczęcie spotkania. Uczniowie poznali kilkanaście wierszy, które stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Następnie losowały z walizeczki kolorowe  zabawki, pod którymi ukryły się wiersze czytane przez wybrane uczennice. Możliwość aktywnego udziału dzieci przy wsparciu swoich starszych koleżanek, barwne rekwizyty, herbatka i „małe co nieco” - wzbogaciły przeżycia estetyczne Świetlików.

W spotkaniu uczestniczyła także wicedyrektor p.  Małgorzata Wódka i absolwentki: Aleksandra Sołtys i Justyna Kłos – Kufel.

Małgorzata Gawlik