Projekt "Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem"

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie, który realizuje na terenie województwa małopolskiego projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW). Głównym celem tego projektu jest podniesienie dostępu mieszkańców Małopolski do usług opieki społecznej przez profesjonalizację usług personelu Domów Pomocy Społecznej i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych działających w trybie całodobowym oraz modernizację, przebudowę i doposażenie tych placówek w sprzęt.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię 10 nowym krajom członkowskim UE. Jego celem jest zmniejszanie różnic społeczno-gospodarczych istniejących pomiędzy Polską a wyżej rozwiniętymi państwami UE oraz różnic na terytorium Polski – pomiędzy ośrodkami miejskimi a regionami słabo rozwiniętymi pod względem strukturalnym.

W ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” zmodernizowano 8 wyłonionych w ramach konkursu małopolskich DPS-ów poprzez realizację działań o charakterze inwestycyjno-szkoleniowym. W maju br. podpisano umowy na realizację projektów inwestycyjno-szkoleniowych także w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu interwencyjnego z obszaru Małopolski.

Dziękujemy za wsparcie naszych działań i przekazanie elementów odblaskowych pierwszoklasistom.