II Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej

Dnia 21 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej Śpiew otwiera niebo. Motto przewodnie Konkursu brzmiało: Matko – która nas znasz. Konkurs odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury, zaś celem było propagowanie kultury muzycznej, międzyszkolna integracja uczniów, pobudzenie do aktywności twórczej i wyszukiwanie młodych talentów.

Nasi uczniowie wystąpili w dwóch grupach wiekowych:

·        Kl. II – IV

Solistka: Gabriela Mol z kl. III b zaśpiewała piosenkę Ave Maria Jasnogórska

Zespół z kl. III a w składzie: Aleksandra Wąż, Paulina Machaj, Julia Nowak, Julia Bułat, Gabriela Dziedzic  zaśpiewał piosenkę Na drugi brzeg

·        Kl. V –VI

Zespół z kl. VI a w składzie: Joanna Bil, Kinga Janusiewicz, Klaudia Kościuk przy własnym akompaniamencie wykonał piosenkę Maryjo, śliczna Pani

Gabriela Mol z kl. III b za wykonanie piosenki Ave Maria Jasnogórska zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy Gabrysi oraz wszystkim reprezentantom naszej szkoły.

M. Kmieć