Spotkanie "poczytajkowe" w przedszkolu

03.02 br. uczennice z klasy V a wybrali się na kolejne „poczytajkowe” spotkanie do Publicznego Przedszkola nr 1 w ramach realizacji programu "Poczytaj mi, przyjacielu". W spotkaniu wzięły udział: Martyna Baran, Zuzanna Kozyra, Paulina Waśniowska, Agata Forgiel, Emilia Sikorska, Laura Magiera oraz szkolny koordynator programu pani Małgorzata Gawlik. Wizytę w grupie " Złote rybki" (pięciolatków) zaczęłyśmy od czytania bajki. Oprócz czytania wspaniałej bajki nie zabrakło zabawy, radości i uśmiechu, ponieważ po wysłuchaniu bajki dzieci odpowiadały na zagadki i uczestniczyły w różnych zabawach jak np. przebrali groch jak Kopciuszek, budowali wieżę jak Bob Budowniczy, "karmiły" Kubusia Puchatka itp. Każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę naszego spotkania książeczkę. Dzieci bardzo chętni włączyły się w zabawy ruchowe "Jedna łapka, druga łapka", świetnie poradziły sobie z odgadywaniem przedmiotów, z jakiej bajki pochodzą, które ukryte w czarodziejskim kuferku otwierany tylko po wypowiedzeniu zaklęcia. Wykonały również piękne złote rybki. Na zakończenie dzieci podziękowały nam za przybycie i świetną zabawę oraz zaprosiły na kolejne spotkanie. Obiecałyśmy, że przyjdziemy za miesiąc, a więc do zobaczenia!"

Opiekun grupy: Małgorzata Gawlik