Jesienna wyprawa

Dnia 8 października 2014 roku klasy 2a i 2b pod opieką swoich wychowawczyń brały udział w żywych zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w sadzie państwa Bartoniów przy ulicy Piłsudskiego. Po dość długiej pieszej wędrówce dotarliśmy do gospodarstwa ogrodniczego, gdzie zostaliśmy powitani przez GOSPODARZY skrzynką dorodnych, rumianych jabłek oraz wiszącymi jeszcze na pnączach słodkimi winogronami. Po smakowitym posiłku i chwili wytchnienia ruszyliśmy pod okiem przewodnika w głąb sadu. Zobaczyliśmy szkółkę małych drzewek, szpalery dorosłych, obsypanych owocami jabłoni, pszczelą pasiekę oraz staw rybny. Mieliśmy okazję zaobserwować ludzi pracujących przy zbiorze owoców oraz pomagające im nowoczesne maszyny. Dowiedzieliśmy się, jak owocujące drzewa chronione są w sposób ekologiczny przed szkodnikami i chorobami oraz zobaczyliśmy pomieszczenia służące do przechowywania jabłek. Na pożegnanie zostaliśmy ponownie poczęstowani jabłkami oraz zdrowym sokiem jabłkowym.

Do szkoły wróciliśmy trochę zmęczeni, ale w doskonałych humorach i z dużym zasobem wiedzy. Właścicielom sadu serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Opracowały: Renata Klimek, Barbara Stępnik