„Bezpieczny Dom”

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klas czwartych odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na miejscu uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny dom”.

Do atrakcji tego dnia można zaliczyć: oglądanie prezentacji multimedialnej na temat konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w domu i w szkole, pokaz wyposażenia samochodów strażackich do ratowania ludzi podczas wypadków drogowych oraz pożarów, pokaz specjalistycznego umundurowania strażackiego oraz ćwiczenia praktyczne dotyczące sposobów opuszczania zadymionego pomieszczenia. Strażacy również zaprosili uczniów do dyspozytorni, w której zapoznali ich ze schematami postępowania w razie różnych zdarzeń losowych.

Opuszczając siedzibę Komendy, wszyscy wyszli bogatsi o nowe doświadczenia, bowiem dobrych rad i propagowania bezpiecznych zachowań nigdy za wiele, zwłaszcza gdy kierowane są do najmłodszych dzieci.

W trackie wizyty wykonano wiele zdjęć, które posłużyły do przygotowania fotorelacji. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Strażakom za bardzo miłe przyjęcie.

M. Gawlik