http://szkolazklasa20.nq.pl/img/logo.pngCzytamy i odkrywamy”

Targi „Szkoły z Klasą 2.0”

Podsumowanie pracy za I półrocze w ramach realizacji programu „Szkoła z Klasą” odbyło się 27 marca 2015 r.

W ubiegłym roku nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w programie, który zakończył się zdobyciem Certyfikatu. W obecnej, piątej edycji „Szkoły z Klasą” jesteśmy już szkołą doświadczoną. To jest nasza druga przygoda z programem, którego tegoroczne hasło brzmi: „Czytamy i odkrywamy”.

Należy przypomnieć, że umiejętność czytania jest niezbędna w każdej dziedzinie. Ważne jest ciągłe rozwijanie kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i różnych rozwiązań, odkrywania świata i dążenia do wyznaczonego celu.

Uczniowie i nauczyciele biorący udział w programie przygotowali stanowiska, na których zamieścili nazwy realizowanych ścieżek oraz efekty swojej pracy, np. w postaci prac plastycznych i technicznych, w tym plakatów, rysunków, a także prac wykonanych przy pomocy narzędzi TIK. Ciekawą ilustracją podjętych działań były specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne. Po zakończeniu Targów uczniowie szkoły mogli oglądać poszczególne stoiska.

W Targach uczestniczyły także pięcioosobowe reprezentacje pozostałych klas I-VI, które w ciągu kolejnych dni mają za zadanie zrelacjonować to wydarzenie swoim koleżankom i kolegom na zajęciach wychowawczych. Reprezentanci klas byli również proszeni o przedstawienie propozycji ewentualnych zmian w Kodeksie TIK, który obowiązuje całą szkołę od ubiegłego roku. Zmiany w Kodeksie będą wprowadzone po uzyskaniu akceptacji dyrekcji i rady pedagogicznej.

W maju czeka nas „Festiwal Projektów”, który będzie podsumowaniem całorocznej działalności.

Opr. M. P.