Już po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej w godzinach popołudniowych odbyła się Środowiskowa Wieczornica Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem: ,,Babciu, Dziadku, bądźcie widoczni na drodze”. Występy pierwszoklasistów „dąbrowskiej dwójki” zgromadziły w świątecznie i nastrojowo udekorowanej sali gimnastycznej bardzo liczną widownię na czele z przybyłymi gośćmi:  Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej, panem Krzysztofem Kaczmarskim, zastępcą Komendanta Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, panem Markiem Banasiem, uczestnikami Uniwersytetu 3 wieku, nauczycielami emerytowanymi. Natomiast honorowi goście to Babcie i Dziadkowie najmłodszych uczniów szkoły. Część artystyczną imprezy rozpoczęły Jasełka przygotowane przez dzieci z kl. I a, I b i I e pod kierunkiem wychowawczyń: p. Renaty Nadolskiej, p. Małgorzaty Panek- Sojka, p. Lucyny Wróbel. Następnie uczniowie z klasy I c i I d zaprezentowali inscenizację ,,Dla Babci i Dziadka” przygotowaną  przez wychowawczynie p. Barbarą Trzpit i p. Jadwigą Wróbel. W organizację Wieczornicy włączył się aktywnie Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka” pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawlik oraz Samorząd Uczniowski, nad którym sprawują opiekę panie Diana Dyda i Ewa Kmieć. Oprócz piosenki związanej tematycznie z bezpieczeństwem na drodze,  autorstwa SKB, klub przygotował również dla Babć i Dziadków odblaskowe prezenty w formie opasek na rękę. Odblaski zostały przekazane PSP2  podczas październikowej wizyty pani poseł do Sejmu RP Urszuli Augustyn, która za pośrednictwem pani dyrektor Anny Fido przekazała miłe słowa do seniorów zachęcając do propagowania właściwych zachowań na drodze i namawiając wszystkich do noszenia opasek odblaskowych. Warto zauważyć, że zakładanie elementów odblaskowych jest powszechnym zwyczajem w Unii Europejskiej, w Polsce zaś od 1 września 2014 roku noszenie ich jest obowiązkiem i wszyscy powinny je założyć, aby czuć się bezpieczniej na drodze unikając wypadków. W myśl małopolskiej akcji „Odblask dla Seniora”, do której dołączyła PSP2 rozdano ponad 250 szt. opasek odblaskowych. Przygotowano również stoisko edukacyjno-informacyjne z dystrybucją materiałów promocyjnych w ramach „Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, który umilił wieczór. O wspaniałej i niemal rodzinnej atmosferze panującej podczas spotkania świadczyło wspólne kolędowanie pod kierunkiem ks. Rafała Ciecieręgi, pana Andrzeja Koguta i pani Małgorzaty Kmieć. Zadowolone i  uśmiechnięte buzie dzieci oraz uczestników spotkania nie pozostawiały wątpliwości, że wieczór ten będzie dla nich niezapomniany.

Jadwiga Wróbel, Małgorzata Gawlik