Wojciech Maniak spod słynnej wieży rycerskiej na Oleśnicy wraz z Drużyną Grodu Horodna zaprosił grupę naszych uczniów na spotkanie i warsztaty średniowieczne  podczas ostatniego w tym roku treningu drużyn wczesnośredniowiecznych pod Wieżycą.  I tak w sobotę dnia 13 grudnia pod opieką pana Sławomira Batora dzieci mogły obejrzeć postęp prac przy wieży oraz posłuchać średniowiecznych pieśni , wysłuchać  wykładów na temat historii regionu i kultury materialnej, jak zwykle przy okazji spotkań pod Wieżycą – powalczyć w turnieju na broń bezpieczną, poobserwować ćwiczenia kilkudziesięciu wojów wczesnośredniowiecznych i zjeść ciepłą kiełbaskę  prosto z ogniska.  Przyjazd uczniów z klasy 4  możliwy był dzięki  dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2014 przez Fundację Rozwoju Środowisk Lokalnych PODPORA w ramach programu "Senior aktywny - senior kreatywny. " Dziękujemy za ujęcie naszej szkoły w tym przedsięwzięciu!

Sławomir Bator