Z  wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w V edycji ogólnopolskiej akcji w szkołach pod hasłem "Wypadki na drogach – porozmawiajmy” w kategorii szkoła zajęliśmy II miejsce. Według informacji, jakie uzyskaliśmy od organizatorów konkursu, nagroda została nam przyznana za szczególne zaangażowanie i czynne podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sukces tym bardziej cieszy, że uczestniczyło w niej ponad sto szkół z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była widoczność w ruchu drogowym. Temat tym bardziej ważny, iż zmieniły się przepisy w tym zakresie.

Akcja uzyskała patronaty honorowe: Ministra Edukacji narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady BRD, Komendanta Głównego Policji, Parlamentarnego Zespołu ds. BRD, a patronat medialny objęły: “Auto Świat” i Portal Wychowania Komunikacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły".

Przewodnie hasło akcji stało się inspiracją do prowadzenia wielu działań edukacyjnych tj. zorganizowano happening, pogadanki, prelekcję połączoną z prezentację multimedialną, klasowe dyskusje, debaty, spotkania, apele, z których uczniowie dowiedzieli się, co decyduje o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie zostali zaangażowani do aktywnego myślenia i działania w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiej lokaty w konkursie. Dyplom i nagrody (sprzęt sportowy, elektroniczny) już otrzymaliśmy.  Dziękujemy.

Koordynator: Małgorzata Gawlik