W dniu 8 maja 2015r naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1, które gorąco powitała wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Wódka.

Przedszkolaki z grupy ,,Leśne Ludki” pod opieką wychowawczyni pani Anny Górki przygotowały dla starszych koleżanek i kolegów teatrzyk profilaktyczny pt. ,,Nie pal przy mnie proszę, bo dymu nie znoszę” mówiący o szkodliwości palenia papierosów. Występ małych artystów był wzbogaceniem realizowanego przez uczniów klas 1-3 programu ,,Nie pal przy mnie, proszę” oraz związany był z działalnością Szkolnego Koła PCK, którego opiekunką i inicjatorką dzisiejszego spotkania jest pani Małgorzata Gawlik.

W wierszach i piosenkach mali aktorzy ubrani w piękne, kolorowe stroje przypomnieli wszystkim zebranym, jak dla każdego człowieka ważne jest zdrowie, życie bez nałogów oraz dbałość o czystość powietrza. Swoim występem ukazali właściwe postawy prozdrowotne i proekologiczne.

Dziękując za piękny i pouczający występ artystyczny dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a uczniowie Szkolnego Koła PCK wręczyli im upominki, które będą przypominać przedszkolakom o wizycie w naszej szkole.

L. Wróbel, M. Gawlik