ZAKRĘCENI NA ZDROWIE tańczą

W naszej szkole cyklicznie odbywają się aktywne przerwy. Uczniowie wraz z nauczycielami  mogą tańczyć  oraz ćwiczyć kroki aerobiku. Celem naszych działań jest zachęcenie dzieci do ruchu, do dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Taneczne przerwy cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają na wyzwolenie pozytywnej energii, a dodatkowo odstresowują się.

Animatorami majowych tanecznych przerw jest grupa uczniów z klasy IV a i V a realizująca program   Postaw na zdrowie” . Pomysł  „Zakręconych na zdrowie” na organizowanie  „tanecznych przerw” jest strzałem w dziesiątkę i na pewno będzie miał pozytywny wpływ na sprawność fizyczną naszych uczniów, którzy zamiast biernie  odpoczywać,  tańczą w rytm najnowszych hitów muzycznych np. taniec belgijski  otrzymują odpowiednią dawkę ruchu.

M. Gawlik, J. Miś