Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014 /2015

26 czerwca br. był ostatnim dniem roku szkolnego 2014/2015. W naszej szkole o godz. 10.00 odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli goście: zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek, I zastępca Komendanta Powiatowej Policji  mł. insp.  Marek Banaś, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Robert Kłósek, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego podkom. Jarosław Kmieć, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Ciećko i jej zastępcy p. Witold Reczek i p. Rafał Głowacz  oraz  specjalista ds. projektów i komunikacji  ze Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego p. Dorota Olszewska, attache public relations i komunikacji wewnętrznej Firmy Renault Polska p. Adela Karlińska. Obecnych na sali powitała Dyrektor Szkoły p. Anna Fido, a następnie w swoim przemówieniu  podsumowała miniony rok szkolny. Przypomniała najważniejsze osiągnięcia uczniów, podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę.  W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Zastępca burmistrza p. Stanisław Ryczek odczytał okolicznościowy  List Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Wręczył też stypendium Kamilowi Szczebakowi, za wybitne  osiągnięcia dydaktyczne. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Ciećko w ciepłych słowach podziękowała wszystkim za miniony rok szkolny, życząc miłych i słonecznych wakacji. I zastępca Komendanta Powiatowej Policji  mł. insp.  Marek Banaś  podziękował za dotychczasową  współpracę i życzył bezpiecznych wakacji. Komendant  Powiatowej Straży Pożarnej  bryg. Robert Kłósek, pogratulował uczniom wysokich wyników, podziękował nauczycielom za ich trud włożony  w propagowanie bezpieczeństwa i wręczył nagrodę uczennicy z kl. IV a Karolinie  Lech, która została laureatką ogólnopolskiego konkursu „To warto wiedzieć…” zamieszczonego na kalendarzu plakatowym Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. List gratulacyjny podpisał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław B. Leśniakiewicz. Goście z Warszawy p. Dorota Olszewska i p. Adela Karlińska serdecznie pogratulowały ogólnopolskiego zwycięstwa. Były też pełne uznania za  ogromną ilość różnorodnych zadań wykonanych w ramach działalności klubu i wręczyły na ręce p. Dyrektor Anny Fido Dyplom dla Szkoły, podziękowanie i nagrodę opiekunowi Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa p. Małgorzacie Gawlik oraz podziękowania współpracującym na rzecz bezpieczeństwa nauczycielom: p. Renacie Klimek,  p. Małgorzacie Panek - Sojka, p. Marcie Smolicha,  p. Barbarze Stępnik,  p. Małgorzacie Wódka. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania z symbolicznym długopisem (SKB) partnerom współpracującym ze szkołą w ramach działań promujących  bezpieczeństwo, dzięki  którym mogliśmy osiągnąć tak znaczący sukces. Po przemówieniach nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas V przez ustępujący poczet sztandarowy, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów. Następnie dyrektor szkoły wręczyła Listy Gratulacyjne i Dyplomy Pochwalne uczniom klas III i VI oraz ich rodzicom za najlepsze wyniki w  nauce i wzorową postawę uczniowską.  Podziękowania otrzymali również rodzice uczniów klas VI za pracę na rzecz klasy i szkoły oraz rodzice zaangażowani  w realizację programu "Czas na zdrowie". Nagrody książkowe, trafiły do uczniów z bardzo dobrymi wynikami  w nauce i wzorowym zachowaniem oraz do uczniów wyróżniających się w pracy w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Bezpieczeństwa "Stopka", zespole tanecznym " Antidotum", sporcie  oraz bibliotece. Uczniowie ze 100% frekwencją otrzymali  pamiątkowe dyplomy. Ponadto uczniowie szczególnie wyróżniający się   między innymi wielką kulturą osobistą otrzymali statuetki, które zostały wręczone w naszej szkole po raz pierwszy. Uczniowie klas V w części artystycznej podziękowali nauczycielom za trud nauczania i wychowania oraz pożegnali swoich starszych kolegów, a uczniowie klas VI zatańczyli pożegnalnego poloneza. Oprawę artystyczną przygotowali  wychowawcy klas V – p. Małgorzata Gawlik i p. Marta Smolicha  przy współpracy p. Moniki Guzik - Skirzyńskiej (chór) oraz p. Zbigniewa Soi i p. Renaty Świątkowskiej - Wrona (polonez). Jednak to nie był koniec podniosłych chwil. Członkowie SKB  STOPKA zaśpiewali piosenkę odblaskową i odebrali z rąk  p. Doroty Olszewskiej i p. Adeli Karlińskiej nagrody otrzymane za najbardziej aktywny i efektywny klub w roku szkolnym 2014/2015. Następnie klubowicze i zaproszeni goście  udali się na boisko sportowe, gdzie czekała ich kolejna niespodzianka miasteczko ruchu drogowego -  główna nagroda.  Cieszymy się z wygranej! Mobilne miasteczko ruchu drogowego,  posłuży nam  do jeszcze lepszej  edukacji dzieci na rzecz bezpiecznego i ekologicznego poruszania się w ruchu drogowym.

Życzymy wszystkim uczniom  bezpiecznych,  udanych i słonecznych wakacji.

Małgorzata Gawlik, Marta Smolicha