W malowanej wsi

Dnia 18 marca uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Domu Malarek w Zalipiu. Zadaniem uczniów było wymalowanie farbami akrylowymi wzorzystej pisanki wydrukowanej na płaszczyźnie, dokończenie motywu kwiatowego na pisance w formie przestrzennej oraz skonstruowanie palmy wielkanocnej. Dzieci pracowały w ciszy i skupieniu, co było dowodem ich dużego zainteresowania tą ludową twórczością. Po skończonej pracy zwiedzały pomieszczenia Domu Malarek  i nabywały drobne pamiątki ozdobione pięknymi  zalipiańskimi kwiatami. Drugą atrakcją było zwiedzanie Zagrody Felicji Curyłowej. Pani kustosz w prosty i ciekawy sposób zapoznała drugoklasistów z trudnymi warunkami życia na wsi sprzed lat, ukazując wiele eksponatów ozdobionych malowidłami. Na koniec wyprawy odwiedziliśmy grób prekursorki tego pięknego rzemiosła, oczywiście też ozdobiony kwiatami.  Po powrocie do szkoły prace dzieci zostały wyeksponowane w klasowych galeriach.

Renata Klimek

Barbara Stępnik