11. września 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami. Na początku zebrania głos zabrała pani Dyrektor Szkoły mgr Anna Fido. Pani dyrektor zachęcała do korzystania z zajęć dodatkowych organizowanych na terenie szkoły, miedzy innymi z nauki gry na gitarze, robotnico, szachów, z zajęć z języków angielskiego i niemieckiego. Przypomniała o konieczności noszenia mundurków uczniowskich. Poinformowała o trzymanych przez szkołę certyfikatach m.in. „Szkoła promująca bezpieczeństwo”, „Szkoła z klasą”, „W-f z klasą”. Szkoła otrzymała także drugie miejsce w konkursie kuratoryjnym w prezentacjach multimedialnych „Czysta Małopolska”. Głos zabrała również kierownik świetlicy mgr Jadwiga Miś, która zapoznała rodziców z regulaminem świetlicy oraz jadalni. Opowiedziała jak wygląda praca na świetlicy. Zachęcała do skorzystania z oferty picia mleka i jogurtów, które można zamówić w bardzo korzystnej cenie. Podkreśliła, że świetlica jest przyjaznym miejscem dla każdego dziecka. Następnie pani mgr Anna Fido przedstawiła dyrektor szkoły Brytania panią Kula-Czapla, która zachęcała do zapisywania dzieci do szkoły języka angielskiego. Podkreśliła, że szkoła Brytania jest nastawiona na rozwijanie komunikacji językowej, w szczególności na konwersacje. Zajęcia odbywać się będą w naszej szkole. Pedagog szkolny - mgr Marzena Rzepka zaznajomiła zebranych rodziców z rolą pedagoga i logopedy w szkole. Przedstawiła ogólne cele i zasady pracy pedagoga, opowiedziała z jakimi sprawami rodzice mogą się zgłaszać do pedagoga, jak wygląda pomoc uczniom w eliminowaniu i rozwiązywaniu problemów szkolnych. Od tego roku szkolnego pani Rzepka pracuje również jako neurologopeda. Jej praca polega na profilaktyce, diagnozowaniu oraz terapii wad i zaburzeń mowy.

Marzena Rzepka